Download
Program download
CM_Tagesprogramme A4_pl.pdf
Adobe Acrobat Dokument 3.4 MB

Powitanie
Szanowni Goście,
serdecznie witamy Państwa na Jarmarku. Wybraliśmy dla Państwa handlarzy i wystawców, którzy prezentują ciekawe towary oraz kulinarne specjały przede wszystkim z Czech, Saksonii i Śląska.
Stworzyliśmy dla Państwa świąteczny program, podczas którego można zobaczyć małych oraz dużych artystów na naszej scenie.
Ale to nie wszystko! Na Jarmarku można znaleźć również pole do curlingu, wóz do zabaw plastycznych, namiot-czytelnię, przeróżne dekoracje, zwierzątka, a także wiele innych atrakcji.
Na Jarmarku można nabyć również nietypowe i wyprodukowane w regionie towary, między innymi takie jak słynny płyn do mycia naczyń z Hirschfelde, wyśmienite ciasto w proszku z Weißenberg, specjały z browaru w Görlitz oraz specjalną mąkę na naleśniki od lidera na rynku z Großpostwitz.
Codziennie można skosztować nowego dania. Przez 17 dni 17 zespołów kucharskich zaprezentuje nam 17 regionalnych delikatesów, prosto z garnka lub z patelni.
Romantyczna atmosfera na Dolnym Rynku oraz pobliskiej ulicy Brüderstraße zaprasza na spacer wokół Jarmarku i na małe rynki rzemieślnicze w Muzeum Śląskim, na dziedzińcu  Barockhaus oraz w Weihnachsthaus.
Życzę nam wszystkim miłych chwil adwentowych.
Witam serdecznie w Görlitz!
Siegfried Deinege, Nadburmistrz Miasta Görlitz

 

 

Codziennie od 4 do 20 grudnia
15:00  Program dla dzieci m.in. zajęcia plastyczne, pieczenie, czytanie i zabawy kreatywne w wozie plastycznym oraz w namiocie-czytelni do godz. 18:00 (około)


16:00  Gwiazdeczka wita dzieci

Aktualny program z wszystkimi szczegółami można znaleźć na naszej stronie internetowej

www.schlesischer-christkindelmarkt-goerlitz.de oraz na tablicy przy scenie.


Program może ulec zmianom.

 

 

Piątek, 4 grudnia
16:30  Chór puzonistów Kościoła Najświętszej Marii Panny w Görlitz
17:00  Uroczyste otwarcie Jarmarku z tradycyjnem krojeniem strucli na scenie
18:00  Muzyka adwentowa, chór puzonistów z Ebersbach
19:00  Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Görlitz
20:00  Piosenkarz Jua

 

Sobota, 5 grudnia
13:00  Gitarowy występ Bartłomieja Filipowicza
15:00  Młodzieżowa Show-Orkiestra Görlitz w małej obsadzie
17:00  Grupa wokalna z Leśnicy
19:00  Zespół Colour the Sky

 

Niedziela, 6 grudnia
11:30  Grupa dęta z Beiersdorf
14:00  Nabożeństwo w ramach akcji „Chleb dla świata“
16:45  Pieśni bożenarodzeniowe z chórem Canthabiles
18:00  Nabożeństwo z Wolną Wspólnotą Ewangelicką Görlitz

 

Poniedziałek, 7 grudnia
16:45  Zespół Serenada z Görlitz
18:00  Kolędy śpiewane z kapelą Heideländer Weihnachtsmannkapelle

 

Wtorek, 8 grudnia
16:30 Kino obrazkowe Biblioteki Miejskiej
19:00 Zespół Casacustica

 

Środa, 9 grudnia
15:00  Szkoła im. Miry Lobe prezentuje musical i taniec
17:30  Chór nauczycieli z Görlitz
18:15  Zespół 8 Zylinder
19:00  Grupa Ten Sing – śpiew, gitara i cajon

 

Czwartek, 10 grudnia
15:30  Prezentacja CYRKUS w Sklepie
17:00  Rytmy gypsy, swing i jazz w wykonaniu Marco Böttger Swingtett

 

Piątek, 11 grudnia
15:00  Dziecięcy Ludowy Zespół Tańca i Pieśni Lusatia
16:30  Kino obrazkowe Biblioteki Miejskej
17:00  Zespół Serenada z Görlitz
18:00  Chór puzonistów Kościoła Najświętszej Marii Panny w Görlitz
19:00  Międzynarodowe melodie bożonarodzeniowe zespołu Dr. Blech


Sobota, 12 grudnia
13:00  Gitarowy występ Bartłomieja Filipowicza
14:00  Młodzieżowa Show-Orkiestra Görlitz w małej obsadzie
15:00  Pokaz taneczny klubu sportowo-tanecznego z Görlitz
16:45  Chór Niemców z Waldenburg
18:00  Młodzieżowa Show-Orkiestra Görlitz w małej obsadzie


Niedziela, 13 grudnia
11:00  Nabożeństwo na Jarmarku z Wolną Wspólnotą Ewangelicką Görlitz
13:00  Gitarowy występ Bartłomieja Filipowicza
14:30  Młodzieżowa Show-Orkiestra Görlitz w małej obsadzie
15:00  Chór męski z Rothenburg
18:00  Zespół Colour the Sky

 

Poniedziałek, 14 grudnia
16:45  Zespół Serenada z Görlitz
18:30  Chór puzonistów Kościoła Św. Martina Luthera
19:00  Piosenkarka Josie Malegría

 

Wtorek, 15 grudnia
16:45  Kino obrazkowe Biblioteki Miejskej
19:00  Zespół Casacustica

 

Środa, 16. Dezember
16:30  Najmłodsi muzycy orchiestry dętej Görlitz
17:00  „Święta Śląskie“, bożenarodzeniowe śpiewanie z Muzeum Śląskim
18:00  Zespół 8 Zylinder
19:00  Piosenkarz Jua

 

Czwartek, 17 grudnia
15:00  Trachtengruppe St. Hedwig
16:30  Dziecięcy Ludowy Zespół Tańca i Pieśni Lusatia oraz grupa seniorów Ferajna
18:00  Chór puzonistów z Rauschwalde
19:00  Grupa Ten Sing – Śpiew, gitara i cajon

 

Piątek, 18 grudnia
15:00  Tradycyjne niemiecko-polskie kolędowanie z zespołami ze Zgorzelca, Jeleniej Góry i Görlitz

zaprezentowane przez stowarzyszenie Meetingpoint Music Messiaen
16:45  Część II polsko-niemieckiego kolędowania
18:15  Wielkie bożonarodzeniowe kolędowanie z Kołem Śpiewackim Markersdorf
19:15  Chór gospel Szkoły Muzycznej im J.A. Hillera w Görlitz

 

Sobota, 19 grudnia
12:00  Grupa dęta z Beiersdorf
15:00  Pokaz taneczny klubu sportowo-tanecznego Görlitzer Karneval- & Tanzsportverein
16:30  Kino obrazkowe Biblioteki Miejskiej
18:00  Chór klasyczny grupy puzonistów EKBO
19:00  Stowarzyszenie Second Attempt e.V. w akcji

 

Niedziela, 20 grudnia
13:00  Gitarowy występ Bartłomieja Filipowicza
15:00  Chór puzonistów Stadtmission
19:00  Piosenkarz Jua

 

Program może ulec zmianom.